Napęd do bram wjazdowych

Na ogrodzenie nie składa się tylko wygląd. Wygoda oraz funkcjonalność to również ważne kategorie wyboru. Upewnij się, że twoja brama wjazdowa posiada technologie, które ułatwią Ci życie.

Napęd do bramy wjazdowej
Napęd do bramy przesuwnej
Napęd do bram skrzydłowych
Napęd do bram wjazdowych - automatyka

Automatyka do bram


Renomowany dostawca napędów

Montowany przez nas elektryczny napęd do bram pochodzi z jednej z najbardziej renomowanych firm na rynku: BFT. Dzięki zastosowaniu w napędzie funkcji łagodnego startu i zatrzymania brama porusza się delikatnie i płynnie, co zwiększa okres eksploatacji napędu oraz bramy. Natomiast funkcja rozpoznawania przeszkód zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowania.

Co więcej, dzięki automatycznej funkcji domykania, brama wjazdowa może się automatycznie zamykać, po określonym przez użytkownika czasie. Scentralizowane sterowanie zapewni Ci jeszcze większy komfort – pozwoli Ci na obsługę bramy garażowej, furtki wejściowej czy oświetlenia z bramą wjazdową za pomocą jednego sterownika . Dostępne są dwa systemy sterowania, za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie, co może być jeszcze wygodniejsze dla domowników.

Automatyka - Napęd do bram skrzydłowych
Napęd do bram skrzydłowych

Automatyka do bram skrzydłowych

Rodzaje napędów do bram

  • Z ramieniem – tego typu rozwiązanie minimalizuje nacisk na strukturę, a proces otwierania i zamykania bramy wjazdowej przebiega szybko.
  • Hydrauliczny – doskonale się sprawdza na niewielkich przestrzeniach lub w przypadkach bramy, która jest często narażona na podmuchy wiatru.
  • Wbudowany – ten system sterowania jest całkowicie niewidoczny i może zostać zamontowany wewnątrz bramy.
  • Podziemny – jest montowany pod bramą.

Fotokomórki i ich funkcje

Fotokomórki to urządzenia niewielkich wymiarów, ale odgrywają istotną rolę podczas prawidłowej pracy napędu bramy skrzydłowej oraz bramy przesuwnej. Są one odpowiedzialne za wykrycie przeszkody na linii ruchu bramy. Dzięki nim zamontowana automatyka nie stwarza zagrożenia i spełnia swoją funkcję w bezpieczny sposób.

Napęd do bram - automatyka
Automatyka - Napęd do bram przesuwnych

Automatyka do bram przesuwnych

W tym przypadku mechanizm napędowy montujemy w taki sposób, aby brama prowadzona była przez szyny. Możemy go również umieścić bezpośrednio na samej bramie, w przypadku bramy samonośnej.  System napędowy dobieramy w zależności od rozmiaru i wagi bramy wjazdowej.

Automatyczny szlaban

Szlabany to urządzenia niezastąpione przy szybkim i skutecznym otwieraniu oraz zamykaniu terenu firmy, parkingu czy prywatnej drogi na terenie wspólnoty mieszkaniowej. Znajdują one swoje zastosowanie szczególnie w przypadku szerokich wjazdów, przez które często poruszają się pojazdy. W swojej ofercie posiadamy szlabany, których ramiona sięgają nawet 9m.

Automatyczny szlaban
Balustrady nierdzewne balkonowe

Dołącz do wielu zadowolonych klientów

Zainteresowała Cię nasza oferta lub chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy