Kolekcja Genesis
Ogrodzenia kute
Ogrodzenia kute z kolekcji Genesis są oparte na tradycjach pochodzących ze źródła kowalstwa artystycznego.
Kolekcja Genesis
Ogrodzenia kute z kolekcji Genesis są oparte na tradycjach pochodzących ze źródła kowalstwa artystycznego.
Ogrodzenia kute z kolekcji Genesis są oparte na tradycjach pochodzących ze źródła kowalstwa artystycznego. Do produkcji ogrodzeń metalowych z tej serii wykorzystujemy metody kucia na kowadle oraz podnoszenia plastyczności materiału za pomocą wygrzewania go w kuźni. Produkcja ta sprawia, iż każdy nasz wyrób jest unikatowy i wyjątkowy.
Osobiście zajmujemy się projektowaniem ogrodzeń kutych oraz ich montażem. Co więcej, kute ogrodzenia ARMET cieszą się zaufaniem naszych klientów nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Anglii, Szwajcarii czy Holandii.
Nasze ogrodzenia metalowe charakteryzują się nie tylko wysokimi walorami estetycznymi, ale także trwałością oraz funkcjonalnością.
Każde ogrodzenie jest produkowane na indywidualne zamówienie – wymiar oraz wygląd zostanie dostosowany do Twoich potrzeb.
Wszystkie części ogrodzeń metalowych ARMET są zabezpieczane najskuteczniejszymi metodami ochrony antykorozyjnej, takimi jak cynkowanie ogniowe oraz malowanie proszkowe. Największą zaletę powłoki cynkowej stanowi fakt ochrony stali przez wiele lat, a przy tym nie jest wymagana jakakolwiek konserwacja. Średnia trwałość stosowanej powłoki cynkowej wynosi nawet kilkadziesiąt lat.
Połączenie technologii cynkowania ogniowego i malowania proszkowego posiada od 150% do 270% większą trwałość aniżeli suma trwałości powłok cynkowych i lakierowych występujących osobno w danych warunkach korozyjnych. Dodatkowo zastosowanie malowania proszkowego podwyższy walory estetyczne ogrodzenia, pozwoli na zróżnicowaną kolorystykę oraz na zmianę faktury powierzchni.
Cynkowanie ogniowe stali to rozwiązanie ekonomiczne – nie wymaga konserwacji przez wiele lat. W okresie trwania eksploatacji nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczania ogrodzeń metalowych za pomocą drogich środków konserwujących. Dodatkowo wykorzystanie systemu Duplex przedłuża okres odporności antykorozyjnej. Ogrodzenia które zostały ocynkowane podlegają całkowitemu recyklingowi.
Własna personalizacja kolorów oraz struktur ogrodzenia gwarantuję możliwość dopasowania ogrodzeń do posesji, jej elewacji i charakteru, stolarki otworowej, elementów wykończeniowych czy ogrodu. Malowanie proszkowe zapewnia uzyskanie najwyższych wartości estetycznych i jakościowych bram wjazdowych. Na powierzchni balustrady nie powstają zacieki oraz możliwe są rożne faktury wykończeniowe oraz stopnie połysku.Kolory oraz stopnie połysku zaprezentowane w materiale powinny być traktowane wyłącznie poglądowo
CZARNY
GRAFITOWY
JASNOSZARY
BIAŁY
Dostępne za dopłatą
ANTRACYTOWY
ZIELONY
CIEMNOBRĄZOWY
Patynowanie ogrodzenia polega na wizualnym postarzeniu elementów lub detali ogrodzenia metalowego. Patyna daje efekt rozjaśnienia, przyciemnienia lub zupełnie zmienia odcień pokrywanej powierzchni.
SREBRNA PATYNA
ZIELONA PATYNA
MIEDZIANA PATYNA
ZŁOTA PATYNA
Produkcja ogrodzenia w pierwszym etapie obejmuje dokładne dopasowanie ogrodzenia metalowego do potrzeb klienta. Do każdego zamówionego ogrodzenia podchodzimy indywidualnie. Przed przystąpieniem do realizacji zamówienia opracowywana jest dokumentacja techniczna. Omawiamy wszystkie szczegóły dotyczące ogrodzenia ze zleceniodawcą. Po zatwierdzeniu zamówienia przez klienta, rozpoczynamy proces produkcyjny ogrodzenia kutego. Kolejne etapy produkcji są monitorowane i kontrolowane pod względem zgodności ogrodzenia kutego z zamówieniem.
Ze wszystkich znanych metod antykorozyjnego zabezpieczania wyrobów ze stali najlepszym jest cynkowanie ogniowe (tzw. zanurzeniowe), którym poddawane są wszystkie nasze wyroby stalowe. Powłoka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie wymaga konserwacji.
Metalurgiczna reakcja między cynkiem i stalą, bardzo skutecznie i trwale chroni ogrodzenie kute przed rdzewieniem i jest w stanie wypełnić nawet najmniejsze uszkodzenie ogrodzenia. W zależności od wcześniej użytej stali do produkcji ogrodzenia metalowego powłoka zewnętrzna ogrodzenia jest jaśniejsza albo ciemniejsza, bardziej święcąca lub gładka.
Malowanie proszkowe polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą ogrodzeń, które przed malowaniem zostały oczyszczone, by uzyskać 100% półfabrykatu. Dzięki temu farba uzyskuje wysoką przyczepność. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury od 180 do 200°C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i chemicznych, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. W porównaniu do farb ciekłych, lakiery proszkowe dają w rezultacie powłokę gładką, bez spękań, zacieków czy pęcherzyków.